الف صاد

۵ مطلب در آذر ۱۳۹۳ ثبت شده است

یکی از تعالیم اجتماعی اسلام که ریشه در تعاون و حس نوع دوستی انسان دارد مساله وقف و صدقات جاریه است .وقف از سنت های حسنه ای است که اسلام آن را در مسیری روشن ، منطقی و هدف دار مطرح کرده و هدیه ای ماندگار برای آدمی است.

به گزارش بخش فرهنگی اترک نیوز، وقف سنت حسنه ای است که مانند یک سیستم پویا ، بازوی نیرومندی در امور اقتصادی ،اجتماعی ، فرهنگی ،مذهبی جامعه است و اگر سیستم وقف به درستی هدایت شود بسیاری از نیازها و کمبودهای اقتصادی،اجتماعی و آموزشی و فرهنگی جامعه  رفع خواهد شد .....

ادامه مطلب در سایت اترک نیوز 

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۳۰ آذر ۹۳ ، ۰۹:۳۶
الهام صباحی

آیناز انعکاسی از سختی های زندگی یک زن 21 ساله است که به اجبار ازدواج کرده است و حالا صاحب دو فرزند است ....

مصاحبه بنده با آیناز را می توانید در سایت اترک نیوز (خبرگزاری خراسان شمالی ) بخوانید ...

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ آذر ۹۳ ، ۰۹:۳۱
الهام صباحی

تلویزیون می تواند ابزاری ارزشمند نه تنها برای مشغول کردن کودکان باشد، بلکه اگر به وسیله مدیریتی هدفمند با برنامه ریزی صحیح اداره شود، می تواند با کارکردهای پنهان زیادی که دربر دارد، به عنوان وسیله ای سازنده، به خوبی اوقات خالی آنان را پر کند.

به گزارش ساجده، الهام صباحی کارشناسی ارشد تعلیم و تربیت اسلامی درباره ارتباط بین کودکان و تلویزیون به شرح زیر گفت:

 خاموش یا روشن کردن تلوزیون  و دعوا بر سر انجام تکلیف های مدرسه یکی از جنجال های رایج بین خانواده هایی است که کودکان مدرسه ای دارند. امروزه با اضافه شدن شبکه  مخصوص کودکان و همچنین شبکه های مختلف و سی دی های انیمیشن  تنظیم زمان و کنترل کودکان برای نگاه کردن به برنامه های تلوزیونی و انیمیشنی بسیار مهم شده است. کودکانی که به مدرسه می روند و تکالیف درسی دارند بیشترین مشکل را با والدین برای دیدن برنامه های تلوزیونی و انیمیشنی دارند.

 ادامه مطلب را در سایت ساجده (مجله خبری زنان خراسان شمالی   بخوانید ....

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۵ آذر ۹۳ ، ۰۹:۲۷
الهام صباحی


کمی بیشتر به سمت راست بچرخید، لبخند بزنید 

اینطوری خوبه ؟

-کمی بیشتر سمت چپ صورت دیده نشه 

با فتوشاپ درستش کن دیگه 

- چی رو کبودی دور چشم یا لبخند 

- شما کارت بکن 

- چیلیک

دوربین روی  سه پایه محکم می کند و به سمت عروس می رود  ، 

-سرتون بزارید روی شونه داماد به این شکل  و به دوربین نگاه کنید و بخندید 

-بسه دیگه چقدر میخواید عکس بگیرید 

- چند تا مدل بیشتر  نمونده  که تکی از عروس میگیرم

- نمی خواد بسه 

۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۲ آذر ۹۳ ، ۰۹:۴۲
الهام صباحی

برنامه اتمی ایران تاریخی دور و درازتر از آغاز مذاکرات جاری دارد اولین تلاش‌های ایران برای دستیابی به فناوری هسته‌ای به سال ۱۳۳۵ بر می‌گردد درآن سال موافقت‌نامه‌ای یازده ماده‌ای میان ایالات متحده آمریکا و ایران در باره استفاده‌های غیرنظامی از انرژی هسته‌ای به امضاء رسید.

به گزارش اترک نیوز، پس از امضای موافقت‌نامه با ایالات متحده، ایران در سال 1337 به عضویت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) درآمد و در سال 1347پیمان عدم منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای (NPT) را پذیرفت و در سال 1349 آن را در مجلس شورای ملی به تصویب رساند.

در سال  1353سازمان انرژی اتمی ایران (IOFA) با گسترش سریع، ساخت چهار نیروگاه در بوشهر و دارخوین، ایجاد تاسیسات آب شیرین‌کن در بوشهر، تامین سوخت و پشتیبانی تکنولوژیک از نیروگاه‌ها و قرارداد ساخت چهار نیروگاه دیگر در اصفهان و استان مرکزی را با همکاری شرکت‌های آمریکایی، فرانسوی و آلمانی در طی قرارداد های آغاز کرد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ آذر ۹۳ ، ۱۴:۲۱
الهام صباحی